______

התנדבות

הוועד למלחמה באיידס הוקם בשנת 1985 וחוגג מעל עשרים שנות פעילות. אלמלא מערך המתנדבים שצומח וגדל כל העת, ספק אם היה שורד

הוועד למלחמה באיידס הוקם בשנת 1985 וחוגג מעל שלושים שנות פעילות. אלמלא מערך המתנדבים שצומח וגדל כל העת, ספק אם היה שורד. מתנדבי הוועד עומדים לא אחת בחזית העשייה והיצירה. המתנדבים הם שמניעים ועושים למען הגשמת החזון והחלומות בכל יום ולילה.

ההתנדבות חולשת על כל תחומי העיסוק בוועד, היא מגוונת, מאתגרת, מורכבת וממלאת סיפוק.  מתנדבים ומתנדבות במגוון גילאים, תחומי עניין וכישורים שונים עם חלומות מרובים, העדפות מיניות שונות, הכשרה משתנה, וסיפורים רבים איתם הגיעו והפכו לחלק בלתי נפרד מהמשפחה...  כל מתנדב ומתנדבת נפגשים לשיחה אישית עם רכז המערך הרלוונטי וביחד מגלים את תחום ההתנדבות המתאים, תוך שימת דגש רב מלבד על צרכי הוועד באותה עת, גם על הרצון והחלום אותו נושא המתנדב/ת כשמתגבשת בו/ה ההחלטה להתנדב בוועד למלחמה באיידס.

הוועד מחפש כל העת מתנדבים נוספים אשר מוכנים לקחת חלק בפעילויות הוועד השונות ולהצטרף למשפחה שלנו.  ההכשרה אותה עוברים המתנדבים מותאמת בהיקפה ובתוכנה לתחום ההתנדבות בו יעסקו. כל מתנדבי הוועד מקבלים סדנה ובה ידע מדויק ועדכני על HIV ואיידס, התנהגות מינית בטוחה, בדיקות איידס, הרקע שהוביל לגילוי המחלה, המהלך הקליני, אפידמיולוגיה, דרכי ההדבקה, שימוש נכון בקונדום, מגעים יומיומיים ובטוחים, הטיפול באמצעות הקוקטייל, הטיפול המונע, מחלות נלוות ותופעות לוואי. בסיום, מפגש עם אדם שחי עם HIV המשתף בסיפורו האישי. ישנה אפשרות ואף מומלץ לנדוד ולעבור בין הפרויקטים השונים, בהתאם לצורך, הרצון והעניין.

מלבד ההכשרה מחויבים המתנדבים למפגשי עדכון והעשרה ומוזמנים למסיבת מתנדבים שנתית מפגשי כיף ושלל צ'ופרים.

התנדבות במערכי הבדיקות (תל אביב/חיפה/באר שבע/בלה דואגת):

מקצועיות המתנדבים שלנו היא ערך עליון, כל המתנדבים במערכי הבדיקות שלנו עוברים הכשרה מקיפה של 4 ימים רצופים, אינטנסטיבים ומהנים ביותר (בשנים האחרונות ההכשרה מתקיימת בקיבוץ תובל שבצפון), ההכשרה מתקיימת בדרך כלל בסוף חודש אוגוסט על מנת לאפשר לסטודנטים שבינכם גם לצאת להכשרה ולהכנס לצוות מרכזי הבדיקות שלנו.

למתנדבים אשר יש הכשרה קודמת בנטילת דם ורידי (חובש צבאי, אח/ות, רופא/ה, פרמדיק, הכשרה פרטית במד"א/טרם/משרד הבריאות) ייעוד תפקיד של נוטל דמים ומתנדבים אשר אין הכשרה זו ייעודו לתפקיד יועץ במרכזי הבידוק שלנו.

במידה והנכם מעוניינים להצטרף למשפחה הכי מהממת בעיר ולצאת להכשרה, אתם מוזמנים ליצור קשר בפרטים המצורפים מטה.

לפרטים נוספים אנא פנו לדובב, מנהל המשרד שלנו בטל' 03-5613000 שלוחה 101 או באמצעות הדוא"ל iatf@aidsisrael.org.il

מירב אורן - אחראית מיניות בריאה

בוגרת תואר ראשון בייעוץ והתפתחות האדם ותקשורת מטעם אוניברסיטת חיפה ובעלת תואר שני
בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת תל אביב. מירב החלה לעבוד בוועד בשנת 2011 כמנחת סדנאות הסברה. בשנת 2017 מונתה לרכזת תחום חינוך
למיניות בריאה, תחת מערך ההסברה. במסגרת עבודתה בוועד, מירב מפתחת תכנים וחומרי הדרכה בנושאי מיניות בריאה. כמו כן, מעבירה
ומפתחת הכשרות והדרכות לצוותים חינוכיים ולהורים בנושא חינוך למיניות בריאה ומעניקה הכשרה והדרכה באופן שוטף לצוות החינוך של הוועד.

דן בן דור - פיתוח משאבים

בוגר תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בתיירות ומלונאות באוניברסיטת בן גוריון ובעל תואר שני במדעי החברה ולימודי אירופה באוניברסיטת היינריך היינה בדיסלדורף, גרמניה. בשנת 2018 מונה לתפקיד אחראי על פיתוח המשאבים בעמותה. במסגרת תפקידו מרכז ומטפח קשר עם קרנות, תורמים פרטיים בארץ ובחו"ל ומשרדי ממשלה. עובד מול בעלי התפקידים בארגון ומלווה את הפרויקטים לשם גיוון  מקורות המשאבים. 

טל אברמן - רכזת תחום חסרי מעמד ומבקשי מקלט

בוגרת תואר ראשון בלימודי אפריקה והיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. טל הצטרפה לצוות הוועד בשנת 2017. במסגרת עבודתה, היא מובילה את פרויקט ההסברה המניעה, מערך הבדיקות בקהילת חסרי המעמד וכמו כן במתן סיוע ותמיכה לנשאים חסרי מעמד אזרחי. לפני הצטרפותה לצוות הוועד, עבדה כרכזת מועדונית טיפולית של ילדי רווחה מקהילת מבקשי מקלט. כחלק מתפקידה הייתה אחראית על תפעולן של המועדוניות, בניית מערכי הדרכה, ליווי הילדים וטיפול בצרכיהם.

דניאל גורדון - דובר 

בוגר תואר ראשון בפוליטיקה, תקשורת וסוציולוגיה. בעברו,  ניהל קמפיינים מוצלחים בתחום הפוליטיקה והתקשורת לגופים פרטיים. כיום, דניאל הוא דובר הוועד והוא אחראי על כל הזירות התקשורתיות, ניו מדיה ודיגיטל. 

מור ארם - עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות

בוגרת BSW מאוניברסיטת חיפה וMA  מהאוניברסיטה העברית.

טרם הצטרפותה לוועד עסקה שנים רבות בקידום שיח מיטיב עם אוכלוסיות במצבי סיכון, ואנשי מקצוע שעובדים עימם, בתחומים של מיניות, להט"ב, מתבגרים, נשים וטראומה. כיום, מור אמונה על המערך הפסיכו-סוציאלי בוועד. במסגרת התפקיד, מור מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ומשפחותיהם. בנוסף, מור מכשירה צוותים טיפוליים וחינוכיים בתחום ה-HIV ועוזרת בליווי ובמיצוי זכויות בתחום.


בן דורון - מנהל מרכז הבדיקות סניף תל אביב

בן מגיע מתחום הפקות הטלוויזיה והאינטרנט. את תפקידו בוועד התחיל בנובמבר 2016 כמנהל אדמיניסטרטיבי.
לאחר כשנתיים בתפקיד מונה לנהל את מערך מרכז הבדיקות האנונימיות של הוועד. במסגרת תפקידו בן אחראי על מתנדביי מרכז הבדיקות יועצים ובודקים, תפעול רציף של המרכז וניידות בדיקות כמו כן העלאת המודעותהחברתית לביצוע בדיקות באוכלוסייה הכללית,
מתן תשובות חיוביות ועוד.

רינת לסמנוביץ' - ס. מנהל מרכז הבדיקות

סטודנטית לרפואה שנה חמישית, באוניברסיטת תל אביב. את דרכה בוועד התחילה בהתנדבות ב2015 בתור מנחת סדנאות הסברה בבתי ספר במסגרות של נוער בסיכון. בשנה וחצי האחרונות מעבירה סדנאות ייעודיות למשתמשים ונגמלים מסמים במסגרות שונות ברחבי הארץ. ב-2018 הצטרפה לצוות הוועד בתור סגנית מנהל מרכז הבדיקות האנונימיות ואחראית על תפקודו השוטף. לצד זה, רינת אחראית על תפעול ניידות רחוב לאוכלוסיית דרי הרחוב, משתמשי סמים וקורבנות זנות. התפעול כולל איתור נשאי HIV ו HCV, חלוקת קונדומים וציוד הזרקה סטרילי יחד עם הנגשת שירותי חבישה בסיסיים ומזון. בנוסף, אחראית על ביצוע בדיקות HIV וHCV לאיתור נשאים בסניפי יזה"ר השונים והפנייתם לקבלת טיפול.אסמאית מרהציון טספמרים - מגשרת קהילתית

בוגרת החוג לכלכלה ועסקים. אסמאית היא אזרחית אריתראית, דוברת טיגרינית, אמהרית, ערבית, אנגלית ועברית. בעברה לקחה חלק אקטיבי בפעילויות של הסברה ומניעה לHIV ומחלות מין  באריתריאה. בעקבות פעילות זו, נאלצה לבקש מקלט במדינת ישראל וכיום היא עובדת בוועד עם מבקשי מקלט כמגשרת קהילתית.

דובב בוירסקי - מנהל אדמנסטרטיבי

בוגר לימודי תעודה בתקשורת חזותית ועיצוב ואפיון UI/UX ומעצב גרפי במקצועו, הגיע
לוועד כמנהל אדמיניסטרטיבי בנובמבר 2018. במסגרת תפקידו, דובב אחראי על ניהול המשרד, תיאומים לוגיסטיים ועיצובים
גרפיים לאירועיי הוועד.

ענת שטיינברג - רכזת שלוחת בל"ה דואגת חיפה

בוגרת תואר שני במנהל ציבורי, בלוגרית, מאמנת ומנחת קבוצות
בתחום הקרירה ושפת גוף. ב- 2013 הצטרפה למערך סדנאות ההסברה של הועד, שימשה כמנחת סדנאות בנושא מיניות בריאה בבתי ספר ומסגרות של נוער בסיכון, הנחיית מעגל נשים חיוביות ומשמשת כמאמנת לאנשים החיים עם hiv. החל מ- 2017 התחילה לרכז את הפעילות של בלה חיפה, במסגרת התפקיד הפעלת מרכז בדיקות, חלוקת קונדומים והעלאת המודעות

סהר אביטל, אחראי חלוקת אמצעי מניעה בקהילה הגאה   

הקים ומנהל את מערך חלוקת הקונדומים לקהילה הגאה במסגרת "בלה דואגת". מנהל בקו הפתוח ופעיל במרכזי הבדיקות בפלורנטין ובגן מאיר