______

צוות הוועד

בעלי תפקידים בוועד למלחמה באיידס

עו"ד חן שמילו, מנכ"ל

מנכ"ל הוועד מאוקטובר 2018.במסגרת תפקידו חבר בוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות  לאיידסובמועצה הלאומית לבריאות הקהילה.

שמילו בוגר יחידה 8200 ומשרד ראש הממשלה, שימש בתחילת דרכוהמקצועית כיועץ פרלמנטרי ליו"ר סיעה בכנסת ה-18. בין השנים 2013-2017 שימשראש תחום מדיניות ציבורית בהסתדרות הרפואית בישראל ומוביל פורום בריאות הציבור.שמילו אף נמנה על מקימי ומקימות החברה לרפואת להט"ב בהר"י. בשנים2017-2018 השתתף בתכנית המנהיגות השנתית על שם Humphrey של קרן Fulbright במדיניות בריאותהציבור שהתקיימה בארה"ב.

 

עו"ד שמילו הוא בוגר בהצטיינות תואר ראשון במשפטיםמאוניברסיטת חיפה ותואר שני במשפט ציבורי של אוניברסיטת תל-אביב ואוניבסריטתנורת'ווסטרן בשיקגו. כמו כן, במשך שנים שימש רכז קשרי ממשל באיגי - ארגון הנוערהגאה בהתנדבות וכן נטל חלק במאבקי האגודה למען הלהט"ב בישראל. 

עידן ברק, סמנכ"ל ורכז סדנאות הסברה

בוגר בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי". החל להתנדב בוועד למלחמה באיידס בסוף שנת 2007, כחלק מזרוע ההסברה והמניעה לקהילה הגאה ובמסגרת התנדבותו שימש כיועץ בניידות לבדיקות HIV. בסוף שנת 2008 הצטרף למערך סדנאות ההסברה, שימש כמנחה סדנאות בבתי ספר ובמסגרות של נוער בסיכון; והיה שותף פעיל במיון והכשרת מנחי הסדנאות חדשים  של המערך. בשנת 2014 הצטרף לצוות הוועד למלחמה באיידס כרכז סדנאות ההסברה, ובמסגרת תפקידו אחראי על גיוס, מיון והכשרת מנחי הסדנאות; פיתוח תכני הדרכה; ייעוץ והעמקת שיתוף הפעולה עם מסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות; שיווק הסדנאות ויצירת קשרים חדשים עם אנשי חינוך ומסגרות נוספות.

סער מעוז, סמנכ"ל ורכז בלה דואגת - מניעה והסברה בקרב הקהילה הגאה

הצטרף לצוות המקצועי של הוועד למלחמה איידס בדצמבר 2013. דובר עברית ואנגלית ובעל ניסיון בניהול מערכים חברתיים בחו"ל. סער חזר מ-18 שנים באנגליה והוא חי עם HIV משנת 2003. סער היה אחד המשתתפים בפרויקט הטלוויזיה "משפחות" (האחים היימן 2013) והסרט "מי יאהב אותי עכשיו? (סרטי האחים הימן 2016) בהם נחשף כנשא של HIV והביא את סיפורו וסיפור משפחתו מתוך רצון לפעול למען עולם פתוח ומקבל יותר. במסגרת תפקידו אחראי סער על גיוס והכשרת מתנדבי מערך בלה דואגת, הנגשת בדיקות HIV לקהילה הגאה ברחבי הארץ, קמפיינים פרסומיים להנגשת מידע ועידוד בדיקות, שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה הגאה, הפקת אירועי הסברה להעלאת המודעות לנושא, ובניית תכניות מניעה ארציות.

מירב אורן, אחראית מיניות בריאה

בוגרת תואר ראשון בהתפתחות האדם ותקשורת ובעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. את עבודתה בוועד החלה לפני 7 שנים כמנחת סדנאות לבני נוער על מיניות בריאה. לאחר שנתיים, התקדמה מירב להיות אחראית על תחום המיניות הביראה בוועד, תחת מערך ההסברה. באמצעות הסדנאות למיניות בריאה, זוכים התלמידים לדבר על מיניות בצורה כנה, לא שופטת, בטוחה ומלמדת.

אדם מיקי בן שימול, פיתוח משאבים

אחראי על פיתוח המשאבים בעמותה. במסגרת תפקידו מרכז ומטפח קשר עם קרנות, תורמים פרטיים בארץ ובחו"ל ומשרדי ממשלה. עובד מול בעלי התפקידים בארגון ומלווה את הפרויקטים לשם גיוון  מקורות המשאבים. אדם התנדב בוועד במשך שנתיים לפני כניסתו לתפקיד וההתנדבות בוועד, שינתה לו את התפיסה על HIV  ב-180 מעלות: ממקום של פחד למקום של הבנה וקבלה.

טל אברמן רכזת תחום חסרי מעמד ומבקשי מקלט

בוגרת תואר ראשון בלימודי אפריקה והיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. טל הצטרפה לצוות הוועד בשנת 2017. במסגרת עבודתה, היא מובילה את פרויקט ההסברה המניעה, מערך הבדיקות בקהילת חסרי המעמד וכמו כן במתן סיוע ותמיכה לנשאים חסרי מעמד אזרחי. לפני הצטרפותה לצוות הוועד, עבדה כרכזת מועדונית טיפולית של ילדי רווחה מקהילת מבקשי מקלט. כחלק מתפקידה הייתה אחראית על תפעולן של המועדוניות, בניית מערכי הדרכה, ליווי הילדים וטיפול בצרכיהם.

דניאל גורדון, דובר 

בוגר תואר ראשון בפוליטיקה, תקשורת וסוציולוגיה. בעברו, דניאל ניהל קמפיינים מוצלחים בתחום הפוליטיקה והתקשורת לגופים פרטיים. כיום, דניאל הוא דובר הוועד והוא אחראי על כל הזירות התקשורתיות, ניו מדיה ודיגיטל. 

מור נהרי, עובדת סוציאלית ורכזת תחום ההתמכרויות

בוגרת BSW מאוניברסיטת תל אביב. מור החלה כמנחת סדנאות הסברה בוועד באוגוסט 2014, ולאחר סיום לימודיה השתבצה כעובדת סוציאלית האמונה על טיפול במשתמשים בסמים בהזרקה. טרם הצטרפותה לוועד עבדה שנים רבות עם בני נוער במצבי קצה בשלל מסגרות. כיום, מאיישת את שני סניפי הוועד הממוקמים בתל אביב ובבאר שבע, ומעניקה שירותים פסיכו-סוציאליים. במסגרת התפקיד, מור מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ומשפחותיהם. בנוסף לכך, היא מרכזת את תחום ההתמכרויות בוועד, חברה ב"אילסם" (החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות) ומקיימת שיתופי פעולה עם מסגרות המטפלות בהתמכרויות ברחבי הארץ. כחלק משיתופי פעולה אלו, מור מנחה סדנאות למכורים, מכשירה צוותים טיפוליים וחינוכיים בתחום ה-HIV ועוזרת בליווי ובמיצוי זכויות בתחום.

בן דורון, מנהל המשרד   

מונה למנהל המשרד של הוועד בנובמבר2016. מגיע מתחום הפקות הטלוויזיה והאינטרנט, ותפקד כמנהל הפקות בגיל הפקות וכמפיק שטח בוואלה.

עו"ד אלכס גורביץ', רכז מדיניות ציבורית 

בוגר תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים (LL.B), חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2017. אלכס התמחה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, ועסק בקידום מדיניות ציבורית בעמותה ירושלמית כחלק מפעילותו כעמית זכויות האדם של מרכז מנרבה. בשנת 2018 הצטרף לצוות המקצועי של הוועד כרכז מחלקת מדיניות ציבורית של העמותה.

אסמאית מרהציון טספמרים,מגשרת קהילתית, קהילה אריתריאית

בוגרת החוג לכלכלה ועסקים. אסמאית  היא אזרחית אריתראית, דוברת טיגרינית, אמהרית, ערבית, אנגלית ועברית. בעברה לקחה חלק אקטיבי בפעילויות של הסברה ומניעה לHIV ומחלות מין  באירתריאה. בשנת 2010, אסמאית היגרה לישראל וכיום היא עובדת בוועד עם מבקשי מקלט כמגשרת קהילתית.

 אמלק-אלין אבבה, רכז הסברה ותמיכה, קהילת יוצאי אתיופיה

 בן 32 בעל תואר אקדמי (.B.Ed) בחינוך בלתי פורמלי ומדעי החברה ואזרחות. כעצמאי, עוסק בתחום סדנאות והנחיות קבוצה, טיפול דרך פסיכודרמה בשילוב גישות הוליסטיות ותאטרון פלייבק, מנחה סדנאות צחוק. ב-2014 החל את עבודתו בוועד כמנחה סדנאות הסברה ומניעה ליוצאי הקהילה האתיופית וכמתנדב במסיבות העלאת מודעות. בדצמבר 2017 נכנס לתפקיד רכז הסברה ותמיכה של קהילת יוצאי אתיופיה.

נעם מסטבוים, עובדת סוציאלית

בוגרת תואר ראשון במשפטים ומוסמכת בעריכת דין, ובוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית, מאוניברסיטת ג'ורג'יה בארה"ב. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד בדצמבר 2013.

במסגרת תפקידה בוועד, נעם מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם. טרם הצטרפותה לוועד, נעם עבדה ב – POSITIVE IMPACT , ארגון המעניק טיפולים נפשיים לאנשים החיים עם HIV, בני זוגם ובני משפחתם. הארגון ממוקם בעיר אטלנטה אשר בארה"ב, עיר שבה אחוז הנשאים הוא מהגבוהים בארה"ב.

איילה חמו, מנהלת חשבונות

לימודי חשבונאות במכללה למנהל. משמשת כמנהלת החשבונות של הוועד משנת 2014

אליה זימן, מנהלת סניף באר שבע

 בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי מדינת ישראל מאונ' בן-גוריון וסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה שיקומית. בעברה התנדבה אליה בארגון 'בנפשנו' במסגרתו סייעה בכתיבת ניירות עמדה , ביצירת קשרים פרלמנטריים ובארגון הפגנה למען בריאות נפש ממלכתית ובועד החטיבה השיקומית. במקביל לעבודתה בועד אליה עובדת כרכזת תעסוקתית מטעם הג'וינט בתכנית עבור אנשים עם הפרעות קשב ולקויות למידה.  

ענת שטיינברג, רכזת שלוחת בל"ה דואגת חיפה

בוגרת תואר שני במנהל ציבורי, בלוגרית, מאמנת ומנחת קבוצות בתחום הקרירה ושפת גוף.

ב- 2013 הצטרפה למערך סדנאות ההסברה של הועד, שימשה כמנחת סדנאות בנושא מיניות בריאה בבתי ספר ומסגרות של נוער בסיכון, הנחיית מעגל נשים חיוביות ומשמשת כמאמנת לאנשים החיים עם hiv.

החל מ- 2017 התחילה לרכז את הפעילות של בלה חיפה, במסגרת התפקיד הפעלת מרכז בדיקות, חלוקת קונדומים והעלאת המודעות

סהר אביטל, אחראי חלוקת אמצעי מניעה בקהילה הגאה   

הקים ומנהל את מערך חלוקת הקונדומים לקהילה הגאה במסגרת "בלה דואגת". מנהל בקו הפתוח ופעיל במרכזי הבדיקות בפלורנטין ובגן מאיר